O blogu…

Działalność gospodarczą założyłem jako jeden z pierwszych użytkowników CEIDG w dokładnie czterdzieści dni po uruchomieniu tego systemu (w sierpniu 2011 roku). Byłem też jedną z pierwszych osób tworzących profil zaufany ePUP i używających go do rejestracji działalności gospodarczej.

W tym czasie przerobiłem na własnej skórze tak popularne ostatnio tematy, jak:

  • uzyskanie dotacji z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • praca w formie samozatrudnienia, w oparciu o umowę o współpracy firm,
  • budowa startupu i przejście ścieżki ewaluacyjnej z aniołem biznesu

oraz parę innych mniej lub bardziej istotnych aspektów prowadzenia nowoczesnej jednoosobowej firmy na prężnym, szybko rozwijającym się i obiecującym, ale i wymagającym rynku informatycznym.

W trakcie tych kilku lat samodzielnej działalności byłem kilkakrotnie pytany przez wiele osób — zaczynających podobną „karierę” lub rozważających podążenie tą ścieżką — o różne sprawy, kwestie i aspekty. Toteż, niniejszy blog powstał klasycznie (jak większość moich blogów), od zbieraniny nieskładnych plików tekstowych, zawierających najczęściej powtarzające się odpowiedzi oraz fragmenty wielu e-maili, które z tymi osobami wymieniłem. Czyli, moje prywatne memo w temacie.

Mam nadzieję, że opublikowane tu informacje okażą się przydatne również innym. Serdecznie dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i życzę przyjemnej lektury! Autor