O blogu…

Ta strona jest obecnie w trakcie importu. Przenoszę posty z innych źródeł. Różne dziwne rzeczy mogą się tu dziać, dopóki ten proces się nie zakończy (a ta informacja nie zostanie usunięta).


Działalność gospodarczą założyłem jako jeden z pierwszych użytkowników CEIDG w dokładnie czterdzieści dni po uruchomieniu tego systemu (w sierpniu 2011 roku). Byłem też jedną z pierwszych osób tworzących profil zaufany ePUP i używających go do rejestracji działalności gospodarczej.

W tym czasie przerobiłem na własnej skórze tak popularne ostatnio tematy, jak:

  • uzyskanie dotacji z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • praca w formie samozatrudnienia, w oparciu o umowę o współpracy firm,
  • budowa startupu i przejście ścieżki ewaluacyjnej z aniołem biznesu

oraz parę innych mniej lub bardziej istotnych aspektów prowadzenia nowoczesnej jednoosobowej firmy na prężnym, szybko rozwijającym się i obiecującym, ale i wymagającym rynku informatycznym.

W trakcie tych kilku lat samodzielnej działalności byłem kilkakrotnie pytany przez wiele osób — zaczynających podobną „karierę” lub rozważających podążenie tą ścieżką — o różne sprawy, kwestie i aspekty. Toteż, niniejszy blog powstał klasycznie (jak większość moich blogów), od zbieraniny nieskładnych plików tekstowych, zawierających najczęściej powtarzające się odpowiedzi oraz fragmenty wielu e-maili, które z tymi osobami wymieniłem. Czyli, moje prywatne memo w temacie.

Mam nadzieję, że opublikowane tu informacje okażą się przydatne również innym. Serdecznie dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i życzę przyjemnej lektury!

Autor

P.S.: Przy migracji na nowy serwer straciłem wszystkie komentarze z lat 2010-2015! :(

Jeżeli nie zaznaczono inaczej, cały materiał (mojego autorstwa) dostępny w tym oraz w innych moich blogach jest dostępny na licencji Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0). Jako uznanie autorstwa należy w tym przypadku podać wyłącznie nazwę bloga wraz z linkiem do niego oraz nazwę licencji — np. tekst / fragment / informacja / obraz pochodzi z bloga doing.biz.pl i jest dostępny na licencji CC BY 4.0. Szczególną uwagę należy zwrócić na obrazy, które w zdecydowanej większości przypadków, choć wykonane przeze mnie, mają innych właścicieli praw autorskich (dotyczy to w szczególności zrzutów ekranu, map Google Maps itp.).